نمونه کاورلتر برگرفته از پایگاه تیلور فرانسیس

نمونه کاورلتر برگرفته از پایگاه تیلور فرانسیس

همانگونه که در آموزش‌های پیشین مطرح نمودیم نگارش یک کاورلتر مناسب برای سابمیت مقاله بسیار مهم و حساس است. با نگارش یک کاورلتر حرفه‌ای و علمی شما می‌توانید پذیرش مقاله و چاپ آن را با درصد بالایی تضمین کنید (از این لینک می‌توانید برای نگارش کاورلتر مشاوره تخصصی دریافت کنید).

در زیر به برخی از ساختارهای مهم کاولتر اشاره می‌کنیم. در اینجا نیز یک نمونه کاورلتر برگرفته از پایگاه تیلور فرانسیس برای دسترسی قرار می‌دهیم.

ساختار اصلی یک کاورلتر خوب

ادیتور را به طور رسمی و با نام (در صورتی که اسم وی را می‌دانید) مخاطب قرار دهید. اطلاعات تماس خود اعم از نام و نام خانوادگی و افیلییشن و آدرس تماس خود را وارد نمایید.

متن نامه خود را با یک پاراگراف که شامل عنوان مقاله و نام نویسندگان است شروع کنید. شما می‌توانید نوع مقاله (پژوهشی، مطالعه موردی و توصیفی) را ذکر کنید. در پاراگراف بعدی منطق پایه‌ای که در پشت مطالعه‌تان بوده را ذکر کنید در اینجا شما می‌توانید پژوهش‌های قبلی که به مطالعه حاضر شما ارتباط دارند را نیز ذکر کنید.

writingacoverletteraje-120815210934-phpapp01-thumbnail-4نمونه کاورلتر برگرفته از پایگاه تیلور فرانسیس

در پاراگراف بعدی بویسید که چرا مقاله شما برای این مجله مناسب است. خیلی ساده بنویسید که مقاله شما به چه حیطه‌های مورد علاقه مجله همسو است. اگر مجله، علاقمند به کارهای آزمایشی و بالینی است، سعی کنید قسمت‌های بالینی و آزمایشی مقاله‌تان را برجسته‌تر نمایید؛ یا مثلا اگر مجله ذکر کرده است که روی مواد نانوساختار تمرکز دارد، توضیح دهید که چگونه کار شما این مواد را دربر می‌گیرد. اگر میدانید که موضوع مقاله شما با حیطه‌های مورد علاقه مجله متناسب نیست توضیح دهید که به چه علت این مقاله می‌تواند برای خوانندگان جذاب باشد.

در نهایت کار را با پاراگراف پایانی که شامل موارد زیر است کار نگارش کاورلتر را به اتمام رسانید:

۱- مقاله یک نسخه اصلی است (شما کپی نکرده‌اید).

۲- هیچ بخشی از این دستنوشته قبلا منتشر نشده است و هیچ بخشی از آن در مجله دیگری منتشر نشده است.

۳- در مورد افشای و انتشار ان هیچگونه تعارض و یا اختلافی وجود ندارد.

۴- اگر مجله از شما داوری را تقاضا کرده است چند داور برای بررسی آن معرفی کنید (در نظر داشته باشید که این تقاضا حتما باید از طرف مجله مطرح شده باشد).

۵- لیستی از محققانی که نباید مقاله شما را داوری کنند (در اینجا نام داور مطرح نیست، بلکه شما فقط مشخص می‌کنید که افراد با چه تخصص‌هایی صلاحیت و دانش داوری را ندارند).

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] شاید شما هم شنیده باشید که صاحبان مشاغل وقتی برای استخدام افراد در سازمان خود درخواست روزمه می‌کنند فقط چند ثانیه به هریک از رزومه‌ها وقت می‌گذارند و از این رو به افرادی که قصد دارند برای شغلی رزومه ارسال کنند موکداً توصیه می‌شود که رزومه خود را به شکلی طراحی و تنظیم کنند تا در آن چند ثانیه حساس بتوانند نظر مدیر سازمان را برای بازبینی مجدد رزومه و دعوت برای مصاحبه شغلی جلب کنند. بله، باید بگوییم که فرآیند کار در مجلات علمی از سوی ادیتورهای مجله نیز اینگونه است. تصور کنید وقتی مجله‌ای دارای اعتبار مهم علمی است از سراسر جهان برای چاپ، مقاله برای آن ارسال می‌شود و ادیتورها نیز به لحاظ منطقی نمی‌توانند محتوای تمامی مقالات را بازکرده و نگاه کنند؛ اما چاره کار چیست؟ اولین موردی که ادیتورهای مجله در مقاله ارسالی به آن نگاه می کنند چه چیزی است و برحسب آن مولفان مقاله چه اقدامی باید انجام دهند. واقعیت این است که دقیقاً همانند شغل‌یابی، اینکه شما مهارت بسیار عالی در انجام یک کار داشته باشید به نظر برای شغل‌یابی ضروری است اما کافی نیست و می‌باید خود را به بهترین نحو ممکنه معرفی کنید. در مقاله هم روال بر همین منوال است. هرچقدر شما مقاله عالی نوشته باشید برای چاپ و پذیرش کافی نیست و می‌بایست به بهترین شکل و سریعترین حالت ممکنه در ذهن ادیتور مجله بازخورد ایجاد کنید تا وی متقاعد شود تا مقاله شما را برای بازبینی کامل در مراحل بعدی انتخاب کند. به اصطلاح گفته می‌شود باید مواردی را رعایت کنید تا ادیتور مجله مقاله شما را از روی ایمیل دانلود کند! در این مطلب به ذکر این مورد حساس خواهیم پرداخت (بیشتر بخوانید: نمونه کاورلتر برگرفته از پایگاه تیلور ف…. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>