آیا مقاله ارائه شده در همایش را می توان جهت چاپ به مجلات ارسال نمود؟

مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟

فرض کنید شما مقاله‌ خود را نگارش نموده‌اید و در یک همایش یا کنفرانس علمی آن را ارائه نموده‌اید؛ اینک با توجه به بازخوردهایی که اخذ کرده‌اید در نظر دارید آن مقاله را به یک مجله علمی برای پذیرش و چاپ ارسال کنید. حال سوال به وجود می‌آید که آیا مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟ با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

آیا مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟

معمولاً زمانی که یک مقاله در کنفرانس یا همایش ارایه می‌شود مقاله کاملی نیست. هدف ارایه مقاله در همایش می‌بایست مطلع ساختن افراد درباره موضوع مقاله و اخذ بازخورد از آن باشد. همین که شما بازخوردها را اخذ نمودید می‌توانید آنها را در مقاله خود اعمال کرده و مقاله اصلی را تکمیل‌تر کنید. در نهایت مقاله‌ای که شما برای ارسال به مجله آماده خواهید نمود مقاله‌ای دقیقتر و کاملتر خواهد بود که از نظر کیفی تفاوتهایی با مقاله ارایه شده شما در کنفرانس خواهد داشت. وقتی مقاله شما در یک کنفرانس ارایه شد بهتر است عنوان آن را هم تا حد ممکن تغییر دهید (بیشتر بخوانید: نحوه طراحی پوستر برای مقاله جهت ارایه در همایش).

آیا مقاله ارائه شده در همایش را می توان جهت چاپ به مجلات ارسال نمود؟در حقیقت اغلب مجلات انتظار دارند که ۳۰ درصد از محتوای مقاله شما محتوایی باشد که قبلاً در هیچ کنفرانس، همایش، مجله و یا انتشارات دیگری ارایه نشده باشد. بنابراین، شما می‌توانید مقاله‌ای که در همایش ارایه نموده‌اید را به یک مجله علمی ارسال کنید و موارد مربوط به پذیرش و چاپ آن را آغاز نمایید.

این قضیه در شکل عکس آن نیز مشابه است. شاید شما مقاله‌ای را برای مجله ارسال نمایید و هنوز نتیجه پذیرش آن مقاله برای شما معلوم نشده باشد. می‌توانید با رعایت جوانب اخلاقی این مقاله را به یک همایش به صورت همزمان ارسال کنید. همانگونه که در سطور پیش گفته شد، ۳۰ درصد از مقاله که می‌تواند یافته‌ها و نتایج مهم آن باشد را کنار گذاشته و با شکل دهی مجدد مقاله، آنرا به یک همایش ارسال کنید. بهتر است قبل از ارسال نیز از ادیتور مجله اجازه شرکت در همایش را بگیرید. بسیاری از ادیتورها احتمال دارد ارایه مقاله را حتی با تغییرات اعمال شده در محتوای آن قبول نکنند. به یاد داشته باشید که غرض از ۳۰ درصد محتوای مقاله که نباید در جایی ارایه شود دقیقا به ۳۰ درصدی اطلاق می‌شود که نتایج و یافته‌های خاص مقاله شماست. بسیاری از محققان با اعمال تغییرات در بیان مساله و روشها و اهداف فرض می‌کنند تغییرات را اعمال کرده‌اند درحالیکه مهمترین بخش مقاله بخش یافته‌ها و بحث و نتیجه‌گیری و روش انجام آن است. اگر در روش انجام مقاله خود ابتکاری وجود نداشته باشد بنابراین بخش یافته‌ها و بحث و نتیجه‌گیری است که مقاله شما را به اصطلاح خاص و یونیک می‌‌کند و می‌باید تغییرات ۳۰ درصدی را در این دو قسمت مهم اعمال کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید.

چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

چرا مجلات علمی تمایل به انتشار یافته‌های منفی ندارند؟

اگر املای اسم مان در مقالات مختلف اشتباه آمده باشد چه کار کنیم؟

+ چگونه از اعتبار یک همایش بین المللی اطمینان حاصل کنیم؟

+ تعیین درصد پذیرش و مدت زمان تقریبی داوری مجلات

36 پاسخ
   • پریچهر
    پریچهر says:

    مقاله ای که در کنگره زیست پزشکی تماما را نمیخواهد و فقط در یک صفحه پوستر جا میشود که نهایتا ۷۰۰ کلمه ذکر شده ،، را میتوان با کامل کردن بحث و نتیجه به ژورنال علمی پژوهشی فرستاد ؟؟

    پاسخ دادن
    • مدیر سایت
     مدیر سایت says:

     با سلام
     بله، می توانید آن را برای چاپ در یک نشریه علمی ارسال نمایید. برای چاپ مقاله می توانید فهرست نشریات ما را نیز از همکارانمان از طریق ایمیل و شماره تماس دریافت کنید و بعد از ارزیابی آنها در صورتی که از مجلات ما انتخاب نمایید، تمامی امور صفر تا صد چاپ مقاله شما را همکاران ما انجام خواهند داد.

     پاسخ دادن
  • ر.علی پور
   ر.علی پور says:

   باسلام و احترام. سال نو به شادی و مبارکی
   ایا امکان دارد مقاله همایشی را با تغییراتی ولی با همان اسامی -(اسم استاد راهنما) به مجله ای ارسال کرد؟یا باید اجازه بگیرم؟
   باتشکر و امتنان

   پاسخ دادن
   • مدیر سایت
    مدیر سایت says:

    با سلام
    تغییرات باید در بخش روشها، نتایج و بحث و نتیجه گیری تغییرات کامل اعمال نمایید. در غیر اینصورت عمل شما یک عمل غیرقانونی و دور از عرف علمی خواهد بود.

    پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   درصد پذیرش مجلات را معمولاً پایگاه هایی مانند ساینس دایرکت محاسبه می کنند که حتما مطلبی در این خصوص نگارش خواهیم کرد.
   این مطلب آماده شد و در این لینک میتوانید مشاهده کنید: http://www.sciencepeak.com/?p=6396
   درباره درصد پذیرش همایشها و کنفرانسها هیچگونه روش خاصی وجود ندارد.

   پاسخ دادن
 1. وحید
  وحید says:

  Please send us your photograph as soon as possible (please ignore if photograph is already submitted along with the application form). It will be included in the conference proceedings with your name and affiliation.

  سلام
  متن بالا رو واسم ارسال کردن منظور از فتو گراف همون قالب پوستره؟
  سپاس بی کران
  پاسخ رو ایمیل کنید خوشحالت میشم

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   نخیر منظور نگارنده عکس پرسنلی شماست. پوستر خود یک کلمه انگلیسی است که دقیقاً به همان معنا کاربرد دارد. اگر دقت کنید احتمالاً شما در فرم پذیرش عکس فرستادید که نویسنده متن گفته اگر در فرم اپلیکیشن فرستاده اید باز هم بفرستید.

   پاسخ دادن
 2. مریم
  مریم says:

  سلام، من ۲ مقاله در پایگاه سیولیکا دارم که فقط در کنفرانس ارائه دادم، آیا میتونم در مجله ی معتبری چاپ کنم، و یا اینکه این امتیاز از من گرفته شده?

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   سیویلیکا مرجع رسمی و معتبری نمی باشد. اما اگر در اطلاعات مقاله اعلام شده باشد که در کنفرانس ارایه شده، این مقاله را نمی توان به مجله یا کنفرانس دیگری ارسال کرد. شما می توانید با بسط دادن یافته های تان و تغییراتی در عنوان مقاله، مقاله را تغییر داده و به مجله یا کنفرانس دیگری ارسال کنید.

   پاسخ دادن
 3. بهزاد
  بهزاد says:

  با سلام، مقاله ای که برای یک کنفرانس فرستاده شده و بعد از اینکه مورد پذیرش قرار گرفته توسط همان کنفرانس در مجله ای به چاپ رسیده است؟ آیا این کار قانونی است یا خیر؟ و ایا از اعتبار مقاله کم میکند؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بسیاری از همایش ها و سمینارها برای جذب حداکثری مخاطبان، این امتیاز را به افرادی که قصد دارند مقاله خود را ارسال کنند می دهند که در صورت پذیرش مقاله آنها در همایش، آن را در یک ژورنال معتبر چاپ خواهند کرد. اگر مقاله ای به این شکل چاپ شده باشد هیچ مشکل قانون و یا اخلاقی ندارد. اما باید بگوییم که مقالاتی که در همایش ها ارایه می شوند حتی اگر در ژورنالهای قوی چاپ بشوند بازهم به اندازه یک مقاله همایشی ارزیابی خواهد شد.
   در مورد سوال آخر شما که درباره اعتبار مقاله است، باید بگوییم اتفاقاً بهتر است مقالات ارایه شده در همایش نهایتاً در ژورنالی چاپ شوند که بعداً مورد سوء استفاده افراد دیگر واقع نشوند. نخیر، نه تنها اعتبار مقاله کم نمی شود بلکه بهتر از حالت عدم چاپ آن است.

   پاسخ دادن
 4. سمیه
  سمیه says:

  سلام .. مقاله من در همایش چاپ شده است میتوانم آن را به مقالات sid بفرستم و در آنجا چاپ شود .. لطفاً جواب را به ایمیلم بفرستید.. ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 5. فاطمه
  فاطمه says:

  سلام
  من مقالم رو در کنفرانس دانشگاهمون ارائه دادم .الان دبیرکنفرانس تصمیم گرفته یه سری مقالات رو که مقاله من هم جز آن هاست در یک مجله علمی -پژوهشی چاب کنن. آیا مقاله رو در قالب(تمپلیت) مجله چاپ می کنن یا تو همون قالب کنفرانس در مجله چاپ می کنن. من پرسیدم چیزی بهم نگفتن . میشه شما راهنمایی کنید تو قالب مجله چاپ میشه؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بله، هر مجله ای قالب خاص خودش رو داره. اگر مقاله شما در کنفرانس هم ارایه شده باشد در صورتی که دبیر کنفرانس تصمیم بر چاپ مقاله شما در یک مجله را داشته باشد حتما مقاله شما در قالب و تمپلت مجله خواهد بود. اگر مقاله همایشی شما در مجله isi یا علمی پژوهشی چاپ شود این نکته را نیز فراموش نکنید که شما از بایت این مقاله صرفا نمره مقاله همایشی را دریافت خواهید کرد نه امتیاز isi یا علمی پژوهشی.

   پاسخ دادن
 6. نازنین
  نازنین says:

  سلام خسته نباشين
  من ٢ تا مقاله در كنفرانس داخلي ارائه كردم كه تو سيويليكا هم گذاشته شده
  ميتونم با يكم تغييرات همين رو تو كنفرانس خارجي بفرستم ؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   سیویلیکا یک پایگاه علمی محسوب نمی شود و هیچ گونه ارزش و اهمیتی ندارد و ایندکس شدن مقاله در این وب سایت خالی از اهمیت است. آنجه مهم است اینست که شما این مقاله را در همایشی ارایه داده اید. اگر مقاله تان در پایگاه خاصی چاپ نشده است میتوانید به شرط اعمال تغییرات آن را در همایش های دیگر ارایه دهید.

   پاسخ دادن
 7. سحر
  سحر says:

  سلام خسته نباشین. من دومقاله از طریق دپارتمان تخصصی دکترا برای یک مجله ارسال کردم و طی ۱۰ روز پذیرش شدن. البته این ژورنال پولی هست. میتونم این مقالات رو به ژورنال دیگه برای پذیرش و چاپ بفرستم؟دنبال ژورنالهایی هستم که رایگان باشن

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   مقاله ای که در ژورنالی صرفاً پذیرش شده است می تواند در مجله دیگر مورد پذیرش و چاپ قرار گیرد. شرط اصلی چاپ نشدن مقاله در مجلات دیگر است.
   اما این کار شما از دیدگاه مجلات و پژوهشگران نوعی بد اخلاقی علمی محسوب می شود. شما می توانید با ارسال یک ایمیل به مجله ای که از آن پذیرش گرفته اید آنها را در جریان تصمیم خود بگذارید و با ارایه دلایل خود دلیل انصراف از چاپ مقاله را مطرح نمایید تا از مشکلات احتمالی آتی جلوگیری نمایید. اما بی خبر گذاشتن سردبیر مجله و ارسال آن به یک مجله دیگر کار جالبی نیست.

   پاسخ دادن
 8. سامان
  سامان says:

  سلام. من یک مقاله تو مجله مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس (علمی پژوهشی) چاپ کردم. با چند درصد تغییرات میتونم ISI کنم اون رو؟ آیا مجازم؟ و آیا لازمه به مجله جدید اعلام کنم که قبلا همچین مورد مشابهی رو چاپ کردم؟ مرسی

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   شما مقاله را در یک نشریه چاپ کرده اید و نمی توانید آن مقاله را در جای دیگری چاپ کنید. اما این امکان وجود دارد که با اعمال تغییرات کلی، مقاله دیگری نوشته و آن را به مجلات دیگر ارسال نمایید. در این مقاله می بایست روش کار و نتایج و متفاوت با آنجه در مقاله اولی بوده است باشد.

   پاسخ دادن
 9. مینا
  مینا says:

  سلام من می تونم نتایج یک تحقیق رو یک بار با روش همبستگی و یک بار با روش امار توصیفی برای مقالاتی با موضوع مختلف استفاده کنم؟ یعنی داده های جمع اوری شده یکسان باشه اما موضوعات مورد بررسی متفاوت. موضوع مقاله اول صرفا بررسی انگیزه ها در یک جامعه است و موضوع مقاله دوم نقدی به روشهای قبلی که بر اثر خطای تحقیق به وجود می یاد و فقط بررسی میانگین و واریانس برای اثبات وجود انگیزه هایی است که در تحقیقات دیگر دیده نشده. هر دو مقاله هم برای مجلات علمی پژوهشی مختلف می خوام ارسال کنم که یکی وزارت علوم و دیگری وزارت بهداشتی است

  پاسخ دادن
 10. مصطفی
  مصطفی says:

  سلام اینکه فرمودید مقالات پذیرفته شده در کنفرانس ها اگر در مجلات معتبر هم چاپ شوند باز هم امتیاز همایشی را دارندصحیح است؟ وآیا در مصاحبه ها هم همینطور محاسبه میشود ؟ لطفا پاسخ به ایمیلم بفرستید تشکر

  پاسخ دادن
 11. mohamad
  mohamad says:

  با سلام کنفرانس هایی کع تحت پوشش تفلیس و ایران برگزار میشع و بین الملی هستش آیا معتبر؟
  از دیدگاه شما چه کنفرانس هایی معتبرند معیار معتبر بودن کنفرانس چه چیزی می باشد؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   کنفرانس هایی که وابسته به دانشگاه هستند مورد تایید می باشند. گاهی افراد به صورت شخصی کنفرانسی را به خودی خود و بدون ارتباط به یک دانشگاه یا یک موسسه آموزش عالی معتبر برگزار می کنند که چنین کنفرانس هایی از دیدگاه وزارت علوم ایران و کشورهای دیگر مورد تایید نمی باشد.

   پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   بله، پایگاه isc یکی از منابع معتبر چاپ مقاله برای دانشگاه های داخل محسوب می شود اما اعتبار آن همانند یک مقاله علمی پژوهشی داخلی یا نمایه های isi و اسکوپوس نیست.

   پاسخ دادن
 12. mohammad
  mohammad says:

  با سلام اگر مقاله ای در کنفرانس بین المللی بصورت پوستر پدیرفته شده باشد می توان اندکی از آن را (مثلا جدول) در ژورنال ISI چاپ کرد؟

  پاسخ دادن
 13. حمید
  حمید says:

  سلام. آیا میشه یک مقاله رو که قبلا برای یه مجله داخلی و با زبان فارسی فرستادم، با اضافه کردن یه قسمت جدید (که هیج جایی چاپ نشده) به یه ژورنال isi فرستاد؟ اگه میشه زود جواب بدید.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   ببینید شما باید عنوان مقاله، چکیده، یافته ها، و بحث و نتیجه گیری کاملاً متفاوتی با مقاله قبلی داشته باشید. روش پژوهش می توانید یکسان باشد و حتی ابزارهای مورد استفاده اما وقتی یافته ها و نتایج و عنوان دو مقاله مشابه هم باشد آنگاه شما کار جدیدی نکرده اید و در حقیقت کارشما کپی پیست کار قبلی قلمداد خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید این لیک را مشاهده کنید: http://www.sciencepeak.com/?p=5640

   پاسخ دادن
 14. بنفشه
  بنفشه says:

  سلام و وقت بخیر. من ۲ تا مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشدم را برای یک همایش وابسته به دانشگاه فرستادم ولی در روز دفاع امتیازی دریافت نکردم و گفتن این همایش از نظر ما معتبر نیست. حالا از طرف دبیرخانه همایش بهم پیام دادن که مقالاتم را در مجله علمی پژوهشی چاپ می کنن و هزینه چاپ هر مقاله یک میلیون تومان هست. سوالی که دارم این هست که آیا این مقالاتی که به این شکل چاپ میشن اعتبار و امتیازی برای مصاحبه دکتری دارن؟
  و آیا من خودم می تونم این مقالات را برای همایش فرستاده بودم برای مجلات علمی پژوهشی معتبر بفرستم؟ و چون یک بار برای همایش فرستادم مشکلی نداره و قانوی هست؟
  لطفا پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید.

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   وقتی شما مقاله ای را برای همایش ارسال می کنید، حتی در صورتی که آن مقاله از سوی همایش در یک مجله معتبر نیز چاپ شود باز مقاله شما صرفا امتیاز مقاله همایشی را خواهد داشت زیرا معمولا روی این مقالات درج می شود که این مقاله در همایش ….. ارایه شده است. افرادی که مقاله شما را در مصاحبه دکترا بررسی می کنند متوجه می شوند که این مقاله در همایش ارایه شده است و بنابراین، یک مقاله همایشی محسوب شده و نمره متناسب با آن به شما داده می شود.
   به لحاظ قانونی و اخلاقی مقاله ای که شما در همایش ارایه داده اید نباید درجای دیگر و یا مجله دیگر ارایه شود مگر اینکه، در عنوان، یافته ها و بحث و نتیجه گیری تغییرات کاملی داده شود.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>