تبدیل پایان نامه به مقاله

تبدیل پایان نامه به مقاله

بسیاری از پایان­‌نامه‌­هایی که نگارش می‌­شوند باهدف استخراج مقاله انجام می­‌شوند و در حقیقت با تبدیل پایان ­نامه به مقاله است که نتایج کاربردی آن به‌صورت فرا منطقه‌ای و فرا دانشگاهی منتشر می‌­شود و همگان در جریان انجام یک پژوهش علمی قرار می­‌گیرند. گذشته از موارد و موضوعات مربوط به فارغ­‌التحصیلی که دانشجویان می­‌بایست برای انجام امور اخذ مدرک مقاله خود را از پایان­‌نامه استخراج نمایند و در یک مجله چاپ کنند، این حق دانشجو یا پژوهشگر است که بتواند مزد زحمات خود را با چاپ مقاله خود در نشریات معتبر دریافت نماید. با وب‌سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

تبدیل پایان نامه به مقاله

در زیر به بیان نکاتی چند در مورد تبدیل پایان ­نامه به مقاله می­پردازیم.

۱- مقاله نسبت به پایان‌­نامه کوتاه‌­تر است. عموماً تعداد واژگان یک مقاله از بخش مقدمه تا بحث و نتیجه­‌گیری می ­بایست حدود سه هزار تا چهار هزار کلمه را شامل شود. البته در نظر بگیرید که برحسب موضوعیت مقاله شما و محدودیت ­هایی که مجله برای تعداد واژگان در نظر گرفته است، این رقم متغیر می­باشد.

۲- چکیده مقاله معمولاً بین صد و پنجاه تا دویست و پنجاه کلمه می­باشد. شما می­توانید چکیده پایان­ نامه را بازنویسی کنید و آن را بر اساس سر تیترهای زمینه مطالعه، روش و یافته های مهم پژوهش ساختار بدهید.

۳- بخش مقدمه یک پایان نامه معمولاً کلی و فراگیر است و بیشتر به عمق می­رود و سعی می­ کند مطالب مهم را با جزییات بیان نماید. درحالی‌که، در مقدمه مقاله می­بایست اصل اختصارنویسی را رعایت نمود و فرض را بر این گذاشت که در حیطه مورد مطالعه مخاطبین اطلاعات کافی را دارند و نیازی به ذکر جزییات نیست. در مقدمه مقاله باید هدف زمینه ­چینی برای ارائه نتایجی است که پژوهش­های گذشته در مورد موضوع کنونی مورد مطالعه ارائه داده­اند. در حالت ایده­ آل، مقدمه باید کمتر از یک‌سوم تعداد واژگان کل مقاله را شامل شود. برای مثال، در یک مقاله سه هزار تا چهار هزار کلمه­ ای، مقدمه بایست در حدود هزار کلمه باشد.

۴- پایان نامه شامل تمامی نتایجی است که در طول فرآیند پژوهش به‌دست‌آمده است. اما در یک مقاله گزارش نتایج باید محدود به فرضیات یا سؤالاتی باشد که در بخش مقدمه مطرح شده است. بخش روش­ها و نتایج در مقاله باهم باید در قالب کمتر از یک‌سوم کل مقاله محدود شود. اغلب نتایج یک پایان­ نامه می­تواند در قالب ۲ یا چند مقاله ذکر شود نه‌فقط در یک مقاله. البته این مسئله مجدداً به پتانسیل و کیفیت علمی پایان­ نامه وابسته است.

۵- بخش بحث مانند بخش مقدمه باید به‌صورت کاملاً متمرکز و خلاصه نگارش شود. یک‌بار دیگر می­گوییم، توصیه شده است که بخش بحث در مقاله باید به میزان یک‌سوم تعداد واژگان کل مقاله باشد.

۶- فهرست منابع در مقاله باید فقط شامل رفرنس­ هایی باشد که در مقاله ارائه شده ­اند. بسیاری از پژوهشگران بعد از استخراج مقاله، رفرنس­ های پایان­ نامه را در پایان مقاله کپی پیست می­کنند که بسیار کار اشتباهی است. زیرا، بسیاری از مطالبی که در پایان ­نامه آمده است به خاطر رعایت اختصار در قالب مقاله حذف شده ­اند و آوردن آن‌ها در مقاله کاری بیهوده و اشتباه است. معمولاً تعداد رفرنس­ هایی که برای یک مقاله در نظر گرفته می­شود حدود ۳۰ رفرنس است اما باز به محدودیت­هایی که از سوی مجله ارائه شده توجه کنید.

۷- بیشترین تعداد جداول و اشکالی که می­توانید در مقاله ارائه کنید بسته به محدودیت‌های مطرح شده از مجله است اما معمولاً بین ۵ الی ۱۰ جدول و شکل می­توانید در مقاله ذکر کنید.

خدمات اوج دانش در حیطه تبدیل پایان نامه به مقاله

اوج دانش در بسیاری از رشته­­ های دانشگاهی هم‌اکنون به ارائه خدمات مربوط به تبدیل پایان­ نامه به مقاله و تبدیل پایان نامه به کتاب می­پردازد. مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله در زیر آمده است:

  • دریافت متن اصلی پایان نامه
  • استخراج بخش­های اصلی مقاله از درون پایان نامه
  • بازنویسی بخش­های اصلی مقاله
  • تدوین ساختار مقاله
  • واردکردن بخش­های بازنویسی شده در بخش­های اصلی مقاله
  • تدوین فهرست منابع جدید در مقاله
  • تائید فایل استخراج شده از پایان­نامه و رفع ایرادات نهایی

در صورت نیاز برای تبدیل پایان نامه به مقاله می­توانید با شماره های تماس و ایمیل ما در ارتباط باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>