نحوه افزایش اچ ایندکس و 6 توصیه کاربردی

نحوه افزایش اچ ایندکس و ۶ توصیه کاربردی

چاپ مقاله فعالیت پژوهشی بسیار مهمی است. اما از ان مهمتر، این است که مقالات شما به عنوان رفرنسی برای سایر مقالات قرار گیرد. در صورتی که افراد دیگر برای نگارش مقالات خود از مقالات چاپ شده شما به عنوان یکی از رفرنس‌هایشان استفاده نموده باشند این به منزله آن است که شما کار پژوهشی بسیار قوی و معتبر انجام داده‌اید. بسیاری بر این عقیده هستند که اگر مقاله خود را در ژورنالهای بسیار معتبر چاپ کنند میزان استناددهی به مقاله آنها بالا خواهد بود اما در واقع صرف چاپ مقاله در یک ژورنال با کیفیت متضمن افزایش استناددهی نخواهد بود. در اینجا قصد آن داریم تا به ارایه مطلبی با عنوان نحوه افزایش اچ ایندکس و ۶ توصیه کاربردی آن بپردازیم. با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

بیشتر بخوانید: شاخص اچ ایندکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟

نحوه افزایش اچ ایندکس و ۶ توصیه کاربردی

۱- دقت در نگارش نام مولفین و ثبات آن

 • نام مولفین درواقع مشخص کننده کار شماست و به دیگر پژوهشگران کمک می‌کند تا پژوهش‌های شما را به راحتی پیدا کنند.
 • اگر شما از یک فرمت یکسان در نوشتن نام مولفین استفاده کنید باعث خواهد شد که تعداد استنادات به مقاله شما بیشتر شود.
 • اگر شما در هریک از مقالاتتان از فرمت‌های مختلفی برای نگارش نام خود استفاده کنید باعث خواهد شد تعداد استنادات مقاله شما کاهش پیدا کند.

با توجه به سه نکته فوق شما می‌بایست در نگارش نام خود بر روی مولفان از یک رویه ثابت استفاده کنید. برخی اوقات مولفین از اسامی مخفف برای دکر اسم خود بر روی مقالات استفاده می‌کنند یا برخی اوقات پسوند یا پیشوندهای نام خود را خذف می‌کنند. سعی کنید در تمامی مقالات خود نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و با یک شکل املایی خاص بنویسید.

۲- استفاده از اصول سئو (SEO) در مقاله

 • یکی از مهمترین ملاک‌هایی که می‌تواند باعث شود مقاله شما به راحتی از سوی دیگران پیدا شود و مورد استفاده قرار گیرد استفاده از اصول سئو است. بنابراین، استفاده از کلیدواژه‌های دقیق و خوب در مقاله امکان جستجو و تعداد بازدیدهای مقاله شما را افزایش می‌دهد.
 • نگارش عنوان مقاله دقیق و یک چکیده مناسب و قوی به شما کمک می‌کند تا موتورهای جستجو مقاله شما را بیش از سایر مقالات در معرض نمایش افراد قرار دهد.
 • هرچقدر مقاله شما بر اساس اصول سئو نگارش شود و در آن کلیدواژه‌ها و در سراسر مقاله بارها تکرار شود و دقیق نگارش شده باشد بیشتر در معرض عموم قرار می‌گیرد و در نتیجه تعداد استنادات به آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

۳- چاپ مقاله در ژورنال‌های با ضریب تاثیر بالا

 • برای چاپ مقاله خود یک مجله با ضریب تاثیر بالا را در اولویت قرار دهید.
 • بسیاری از نویسندگان در استناددهی به مقالات، آندسته از مقالاتی را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند که در مجلات با ضریب تاثیر بالا چاپ شده‌اند.
 • همچنین، استناد قرار دادن منابع مورد اعتماد یکی از ویژگی‌های پژوهشگران قوی است. بنابراین، اگر مقاله شما در یک مجله با اعتبار بالا چاپ شود، پژوهشگران دیگر توجه بالایی به مقاله شما خواهند داشت.

۴- برای افزایش تعداد استنادات می‌توانید به چاپ مقاله مروری (یا مقالات مروری سیستماتیک) بپردازید.

 • یک استراتژی اثبات شده است که مقالات مروری بیش از سایر مقالات مورد استناددهی قرار می‌گیرند.
 • بسیاری از پژوهشگران قبل از اینکه به پژوهش در حوزه خاصی بپردازند بیشتر سعی می‌کنند به خواندن مقالات مروری بپردازند تا درک صحیح و دقیقی از زیرنبای موضوع مورد پژوهش خود به دست آورند.
 • چاپ مقاله مروری در یک ژورنال با ضریب تاثیر بالا می‌تواند تعداد استنادات شما را به صورت معناداری افزایش دهد.

۵- در مجلات دسترسی آزاد (Open Access) به چاپ مقاله بپردازید.

 • ژورنالهای دسترسی آزاد متن کامل مقاله شما را در دسترس عموم قرار می‌دهد و همین ویژگی شانس استناددهی مقاله شما را افزایش می‌دهد.
 • از آنجایی که ژورنالهای اوپن اکسس به صورت گسترده در دسترس هستند به صورت تضمینی می‌توانند شانس استناددهی مقاله شما را افزایش دهند.

۶- به اشتراک‌گذاری مقاله در شبکه‌های اجتماعی

 • می‌توانیدد بعد از چاپ، مقاله خود را به صورت عمومی از طریق شبکه‌های اجتماعی در دسترس همگان قرار دهید. شبکه‌های اجتماعی موثر عبارتند از فیس بوک، لینکدین (LinkedIn)، ریسرچ گیت (ResearchGate)، و ردایت (Reddit).
 • هنگامی که شما یافته‌های مقاله خود را به صورت آنلاین در پایگاه‌های مختلف و پربازدید قرار می‌دهید این امکان برای شما به وجود می‌آید که مقاله‌تان بیشتر دیده شود و بیشتر مورد استناد قرار گیرد.

در این مطلب به ذکر نحوه افزایش اچ ایندکس و ۶ توصیه کاربردی آن پرداخته شد. هرچقدر بتوانید میزان استناددهی به مقالات خود را افزایش دهید به همان قدر اچ ایندکس شما افزایش خواهد یافت و این باعث خواهد شد که شما اعتبار ویژه‌ای بین پژوهشگران به دست آورید. اچ ایندکس با تمامی نقاط ضعفی که دارد هم اکنون تبدیل به ملاکی شده است که بسیاری از دانشگاه‌ها برای اعطای بورس یا پذیرش تقاضای تحصیل دانشجویان، به آن شاخص ارجاع می‌کنند و در صورتی که میزان آن بالا باشد شانس پذیرش نیز بالاتر خواهد رفت.

موسسه اوج دانش در خدمت آندسته از دانشجویان و پژوهشگرانی است که قصد دریافت خدمات افزایش اچ ایندکس، چاپ مقاله و پذیرش مقاله دارند. شما می‌‌توانید درخواست خود را از صفحه تماس با ما، به همکاران ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ممکنه نسبت به درخواست شما پاسخ ارایه گردد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>