نگارش کاورلتر Cover Letter

نحوه نگارش کاورلتر Cover Letter جهت سابمیت مقاله

یکی از مراحلی که در سابمیت مقاله معمولاً از سوی پژوهشگران مورد اغفال قرار می‌گیرد کاورلتر مقاله است. اگرچه ممکن است کاور لتر به نظر تشریفاتی برسد، اما در واقع بخش مهمی از روند ارسال مقاله است. کاور لتر این فضا را به شما می‌دهد که در مورد مقاله خود به ویراستار اطلاعات مفیدی ارایه کنید؛ اعم از اینکه چرا مقاله شما مهم است و چگونه متناسب با اسکوپ مجله می‌باشد. به طور کلی، کاور لتر باید توجه سردبیر را جلب کند. این نامه نباید با عجله نوشته شود، زیرا کیفیت آن می تواند شانس انتشار مقاله شما را بالا برده یا خراب کند. کاورلتر باید از یک فرمت نسبتاً استاندارد پیروی کند. در اینجا می‌خواهیم طی مطلبی با عنوان نحوه نگارش کاورلتر Cover Letter جهت سابمیت مقاله به ذکر اهم نکات در نگارش آن بپردازیم. با سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

نحوه نگارش کاورلتر Cover Letter جهت سابمیت مقاله

فورمت کاور لتر به چه شکلی است؟

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که دستورالعمل های مجله برای نویسندگان را مورد بررسی قرار دهید واز الزامات آن برای نگارش کاور لتر اطلاعاتی حاصل کنید. بعضی اوقات، مجلات درخواست می کنند که اظهارات حاصی در کاور لتر درج شود. اگر اینگونه است، پس اطمینان حاصل کنید که کاور لتر شما حاوی تمام اطلاعات و اظهارات مورد نیاز ذکر شده در دستورالعمل مجله برای نویسندگان است. قبل از نوشتن کاور لتر، بهتر است نکات زیر را مطالعه کنید.

۱- کاورلتر باید خلاصه باشد. متن کاور لتر باید خلاصه باشد و در حدود نصف یک صفحه نگارش شود. نگارش بیش از این اندازه قطعاً باعث از بن رفتن ماهیت آن می‌شود.

۲- باید شامل نام ادیتور نیز باشد. در صورتی که شما نام ادیتور اصلی را می‌دانید، نام وی را مورد خطاب قرار دهید.

۳- متن کاور لتر حاوی چهار پاراگراف باشد. سعی کنید مطالبی که باید در کاور لتر بنویسید را در چهار پاراگراف مرتب کنید.

۴- پاراگراف اول باید به معرفی نویسنده مقاله باشد و بیان کند که مولف در حال سابمیت یک مقاله برای داوری می‌باشد. این بخش باید شامل عنوان مقاله و نام ژورنال باشد.

۵- دومین پاراگرف باید باید هدف مقاله را پوش دهد. این بخش باید شامل ۴ الی ۵ جمله باشد که هدف پژوهش، فرضیات و رویکرد و متدولوژی را توصیف کند.

۶- سومین پاراگراف باید حاوی ۲ الی ۳ جمله باشد که مفاهیم کلیدی را شامل شود. همچنین باید اسکوپ مجله را نیز توصیف کنید و میزان ارتباط مقاله خود را با توجه به اسکوپ مجله توجیه نمایید. اگر جزئیات مهم دیگری دارید که می تواند مقاله شما را برجسته کند و ادیتور را ترغیب کند که آن را برای داوری ارسال نماید، حتما ذکر کنید.

۷- پاراگراف آخر باید به تشکر از ادیتور مجله برای بررسی مقاله خودتان اختصاص یابد.

نکاتی که نباید در نگارش کاورلتر Cover Letter فراموش شوند

علاوه بر اینها، عبارات کلیدی خاصی وجود دارد که باید در کاور لتر درج شوند و بعضی از این موارد نیز معمولاً از سوی اکثر ژورنالها لازم قلمداد می‌شود. در کاورلتر باید اشاره شود که مقاله قبلاً در هیچ مجله‌ای چاپ نشده است و هم اکنون نیز به جز این مجله به مجله دیگری نیز ارسال نگردیده است.همچنین، در کاور لتر باید به مسائل مربوط به تضاد منافع نیز اشاره کنید.

سرانجام، برخی از مجلات لازم می‌دانند که شما لیستی از داوران بالقوه را برای آنها ارایه نمایید. همچنین شما این حق را دارید تا تعیین کنید که چه افرادی و با داشتن چه تخصص‌های صرفاً می‌توانند مقاله شما را داوری کنند. فراموش نکنید که چندین بار کاورلتر خود را تصحیح کنید. متن باید کاملاً واضح و شفاف و بدون ابهام باشد. جملاتی که شما را از هدفتان دور می‌کند را می‌بایست حذف کنید و تمام جملات باید به طور مستقیم با هدف، نتایج اصلی و مهمترین یافته ها و نتیجه گیری شما در مقاله در ارتباط باشند.

شما می‌توانید از این لینک به یک نمونه از کاور لتر رسمی جهت ارسال به مجله دسترسی داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>