یکی دیگر از فعالیت‌های علمی و آموزشی اوج دانش استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا می‌باشد. به واسطه حضور فارغ التحصیلان رشته‌های دانشگاهی مختلف در موسسه اوج دانش این امکان وجود دارد در صورتی‌که دانشجو متقاضی استخراج کتاب از پایان نامه خود باشد توسط همکار متخصص در رشته وی انجام گردد. استخراج کتاب در نهایت و بعد از گذشتن از مراحل مختلف به چاپ آن منتهی می‌شود که این اثر علمی بالاترین درجه و امتیاز را در جوامع دانشگاهی دارد. پایان نامه نگارش شده توسط محقق می‌تواند در نهایت تبدیل به دو نوع برونداد گردد: کتاب و مقاله. با توجه به خدمات موجود در موسسه اوج دانش این موسسه قادر است در پایان یک پروژه دانشگاهی هر دو نوع برونداد ممکن از پایان نامه را انجام داده و به صورت نسخ چاپی در اختیار محقق قرار دهد.

مراحل استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا

پایان نامه‌ای که نگارش می‌شود می‌تواند تعداد فصول متفاوتی داشته باشد. برخی از پایان نامه‌ها در چهار فصل، برخی در پنج و برخی دیگر در هفت فصل تدوین می‌گردند. لازم بذکر است که تعداد فصول در پایان نامه برای استخراج کتاب اهمیتی ندارد زیرا پایان نامه در هر تعداد فصلی که تدوین می‌گردد نهایتاً مطالب و محتوای لازم برای تبدیل شدن به کتاب را دارد. مرحله اول استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا تایید پایان نامه است که همان اخد نمره قبولی در جلسه دفاعیه می‌باشد. پایان نامه‌ای که توانسته است در جلسه دفاعیه نمره قبولی را از سوی اساتید متخصص دریافت نماید یقیناً دارای محتوایی است که از نظر علمی مورد تایید می‌باشد. برخی از دانشجویان قبل از برگزاری جلسه دفاعیه از پایان نامه برای استخراج کتاب مراجعه می‌نمایند که امکان انجام آن برای موسسه وجود ندارد.

بعد از دفاع پایان نامه و اخذ نمره قبولی، مرحله عقد قرارداد است. در مرحله عقد قرارداد فرمت و چهارچوب کتاب معین و مشخص می‌گردد. دو نوع فرمت استخراج کتاب از پایان نامه وجود دارد. در فرمت اول برای استخراج کتاب از کل فصول پایان نامه استفاده می‌شود. در این حالت نوع فرمت کتاب، فرمت پژوهش محور است. به این معنا که در کتاب بعد از ارایه مفاهیم تئوری، یافته‌هایی نیز در آن آورده می‌شود. فرمت دوم، تئوری محور است. در این فرمت صرفاً اساس تئوری موضوع در کتاب مطرح می‌شود و از آوردن نتایج و یافته‌های پژوهش در آن اجتناب می‌گردد. لازم بذکر است که هیچ کدام از دو نوع فرمت استخراج کتاب از پایان نامه به یکدیگر برتری ندارند و صرفاً سلیقه و علاقه دانشجو به یکی از فرمت‌ها می‌تواند تعیین کننده فرمت کتاب استخراج شده باشد.

بعد از تعیین نوع محتوای کتاب، مرحله بررسی متون و اطلاعات مندرج در کتاب می‌رسد. این کار توسط کارشناس مربوطه در موسسه اوج دانش انجام می‌شود. معمولاً قبل از استخراج کتاب از پایان نامه دو یا سه نفر از کارشناسان موسسه اوج دانش نظر خود را درباره فهرست مطالب کتاب و نحوه چینش اطلاعات ارائه می‌دهند. این امکان وجود دارد که بعد از تنظیم مطالب و ارایه فهرست نیاز به وجود آمده است تا مطالبی اضافی‌تر جهت تکمیل مطالب کتاب به پایان نامه افزوده شود. وقتی طرح اولیه کتاب و محتوای آن آماده شد با دانشجو در میان گذاشته می‌شود تا توافق جمعی حاصل گردد. مرحله بعدی استخراج کتاب از پایان نامه جمع‌آوری اطلاعات لازم از داخل پایان نامه بر اساس فهرست اولیه مطالب می‌باشد که بعد از انجام آن با دانشجو درمیان گذاشته می‌شود تا تایید نهایی دریافت گردد. بعد از تایید نهایی کار چاپ و مراحل مختلف آن شروع می‌شود که می‌توانید جهت اطلاع از مراحل چاپ کتاب به صفحه مربوطه رجوع نمایید. 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت تخصصی چاپ کتاب نارون مراجعه نمایید.

حیطه‌های موضوعی استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا

تاکنون در رشته‌های مختلفی اقدام به استخراج کتاب علمی از پایان نامه کرده‌ایم. در زیر به صورت فهرست‌وار به ذکر برخی رشته‌هایی که اقدام به استخراج کتاب از پایان‌نامه در آن‌ها شده است می‌پردازیم.

 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته روانشناسی بالینی از پایان نامه کارشناسی ارشد رواشناسی بالینی
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته مهندسی مکانیک از پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش سیالات
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته مهندسی برق از پایان نامه دکترای برق گرایش مخابرات
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته علوم سیاسی از پایان نامه کارشناسی ارشد علوم سیاسی
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته مشاوره و راهنمایی از پایان نامه کارشناسی ارشد مشاوره گرایش خانواده درمانی
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته تاریخ از پایان نامه کارشناسی ارشد تاریخ
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته مدیریت بازرگانی از پایان نامه دکترای مدیریت بازرگانی
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته صنایع از پایان نامه کارشناسی ارشد رشته صنایع گرایش صنایع
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته علوم قضایی از پایان نامه مقطع دکترای صنایع غذایی
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته سنجش و اندازه‌گیری از پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش و اندازه‌گیری
 • استخراج کتاب از پایان نامه ارشد و دکترا برای رشته جغرافیا از پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیای شهری

فرایند استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و دکترا

فرایند استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و دکترا در موسسه پژوهشی اوج دانش بسیار شفاف و قابل پیگیری از سوی دانشجویان و پژوهشگران است. پس از ارائه پایان نامه و ارزیابی کیفیت آن توسط پژوهشگران موسسه، تعداد مقالاتی که می‌توان از پایان نامه استخراج کرد و هزینه آن‌ها اعلام می‌شود. پس از توافق با دانشجو، استخراج مقاله آغاز شده و دانشجو می‌تواند پس از حداکثر یک هفته مقاله را دریافت نماید. همچنین تمامی تغییرات لازم در زمینه کیفیت مقاله توسط موسسه انجام می‌گیرد.

استخراج کتاب از پایان نامه

استخراج کتاب از پایان نامه

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید

ایمیل: iransciencepeak@gmail.com

شماره تماس:  ۶۶۹۱۹۳۸۴ – ۰۲۱

ثبت سفارش