انجام تحلیل آماری با PLS

یکی دیگر از نرم افزارهای پرکاربرد حیطه علوم انسانی و علوم پزشکی و همچنین کشاورزی برای انجام تحلیل‌های آماری و بررسی داده‌ها نرم افزار SMART PLS می‌باشد. بسیاری از دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و علوم پزشکی و کشاورزی برای تحلیل داده‌های جمع‌آوری کرده خود از نرم افزار پی ال اس (PLS) استفاده می‌کنند. نرم افزار PLS اختصاری از عبارت Partial Least Squares می‌باشد که خود این عبارت به معنی حداقل مجذورات جزیی می‌باشد. این روش، روشی جدید در ساخت معادلات رگرسیون است (انجام تحلیل آماری با سایر نرم افزارها را مشاهده کنید).

انجام تحلیل آماری با PLS

این نرم افزار به وفور در رشته‌های مدیریت، روانشناسی، جامعه شناسی، پزشکی، مامایی و پرستاری و برخی گرایش‌های رشته کشاورزی کاربرد روزافزونی یافته است. علاقه بسیار زیاد پژوهشگران برای ساخت مدل‌های جدید از متغیرهای موجود باعث آن شده است که متخصصان جهت بررسی روابط متغیرها درون یک مدل فرضی و خام، به طراحی و توسعه یک نرم افزار جدید روی آورند که نام آن PLS میباشد. باید بگوییم که نرم افزار پایه SPSS نیز قادر به تحلیل روابط بین متغیرها در درون یک مدل می‌باشد اما نتایج آن احتمالاً باد دقت کمتری بتواند روابط بین متغیرها را در درون مدل برآورد نماید.

ویژگی‌های PLS در انجام تحلیل آماری با PLS

PLS نمره های متغیرهای مکنون یعنی سازه ها را که از طریق یک یا چندین نشانگر (متغیرهای آشکار) اندازه گیری می شوند برآورد می کند.

PLS هنگامی که حجم نمونه کوچک باشد قابل کاربرد است. بنابر این در موقعیتهایی که نمی توان از روشهای دیگر استفاده کرد قابل کاربرد است.

PLS توان برآورد مدلهای پیچیده با متغیرهای مکنون و آشکار زیادی را دارد. 

PLS فرضهای سختگیرانه کمتری درباره توزیع متغیرها و خطا را دارد. 

PLS به نرمال بودن داده ها حساس نیست.

انجام تحلیل آماری با PLS در مقاطع مختلف

مرکز پژوهشی اوج دانش با در اختیار داشتن متخصصان زبده در امر تحلیل آماری با نرم افزار پی ال اس این نوید را به دانشجویان ارشد و دکترا می‌دهد که برای انجام این تحلیل آماری تخصصی‌ترین مشاوره‌های آماری را ارایه دهد.

انجام تحلیل آماری با PLS برای مقاله

انجام تحلیل آماری با PLS برای پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام تحلیل آماری با PLS برای رساله دکترا

مراحل انجام تحلیل آماری با PLS

برحسب درخواست پژوهشگر، مرکز پژوهشی اوج دانش می‌تواند در حیطه انجام تحلیل آماری با نرم افزار PLS در خدمت متقاضیان گرامی باشد. این درخواست می‌تواند انجام کل تحلیل‌های آماری، انجام بخشی از تحلیل‌های آماری، مشاوره در امر انجام تحلیل آماری، و آموزش تحلیل آماری مورد نیاز در پایان نامه یا مقاله باشد. متقاضیان می‌توانند با برقراری تماس با همکاران ما نوع درخواست خود را برای انجام تحلیل آماری سفارش دهند تا از همکاری متخصصان ما بهره‌مند گردند.  

تحلیل آماری با PLS

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید

ایمیل: iransciencepeak@gmail.com

شماره تماس:  ۶۶۹۱۹۳۸۴ – ۰۲۱

ثبت سفارش