هزینه چاپ مقاله ISI

مؤسسهٔ اطلاعات علمی یا ISI (به انگلیسی: Institute for Scientific Information) مؤسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این مؤسسه توسط مؤسسهٔ علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته می‌شود. مؤسسه اطلاعات علمی بخشی از شرکت Thomson Reuters است. این پایگاه هزاران مجله در رشته‌های مختلف از کشورهای مختلف جهان دارد. چاپ مقاله در مجلات ISI امتیازات بسیار زیادی را برای پژوهشگران دربر دارد.

هزینه چاپ مقاله ISI

یکی از سوالات پرتکراری که پژوهشگران در باره مجلات ISI می‌پرسند درباره هزینه‌ چاپ مقاله ISI است. هزینه چاپ مقاله ISI بستگی به موارد مختلفی دارد از جمله اینکه آیا مجله اوپن اکسس یا کلوز اکسس است؛ مجلات اوپن اکسس معمولاً برای چاپ مقاله هزینه‌هایی را دریافت می‌کنند. همچنین برخی از مجلات کلوز اکسس نیز برای چاپ مقاله هزینه‌های چاپ دریافت می‌کنند.

هزینه‌های چاپ مقاله ISI معمولاً به دلار و یورو به پژوهشگران ارسال می‌شود. مجلات ISI هزینه‌های ثابتی و مشترکی ندارند و بسته به دیدگاه ادیتور مجله، چشم‌انداز او و هزینه‌هایی که برای مجله خود دارد هزینه‌ها متنوع می‌گردند.

هزینه چاپ مقاله ISI نمی‌تواند برحسب کیفیت مجله بالا یا پایین باشد، اما واقعیت این است که کیفیت مجله در قیمت مجله بی‌تاثیر نیست. برخی مجلات نیز وجود دارند که هرچند کیفیت بسیار بالایی دارند اما قیمت چاپ مقاله در آنها خیلی پایین است.

معمولاً هزینه چاپ مقاله ISI بین ۱۰۰ دلار تا ۱۲۰۰ دلار یا یورو متغیر است. بسیاری از پژوهشگران تمایل دارند و این تقاضا را انجام می‌دهند که مقاله آنها در مدت زمان کوتاهی داوری شده و نتایج آن اعلام شود. در این حالت، معمولاً ادیتور مجلات علاوه بر هزینه ثابت چاپ مقاله، هزینه داوری سریع را نیز به فاکتور هزینه چاپ مقاله برای آن پژوهشگر اضافه می‌کند. بسیاری از متقاضیان از این امر اطلاعی ندارند و گهگاهی سوالات و ابهاماتی بوجود می‌آید مبنی بر اینکه در حالیکه مجله قیمت چاپ مقاله را برای مثال ۲۰۰ دلار اعلام نموده چرا ما اکنون باید ۵۰۰ دلار پرداخت کنیم؟ پاسخ این سوال در توضیحات قبلی مشخص شده است. در صورتی که شما بخواهید پذیرش مقاله خودتان را سریع دریافت کنید، می‌بایست هزینه‌های بیشتری نسبت به سایرین به مجله پرداخت کنید تا مجله با انتخاب داور، به طور اختصاصی مقاله شما را بدون نوبیت داوری نموده و پذیرش و چاپ آن را در صورت تایید مقاله انجام دهد.

فرایند دریافت و ارسال هزینه چاپ مقاله ISI

فرایند دریافت هزینه چاپ مقاله ISI از دانشجویان و متقاضیان معمولاً به این صورت است که به هنگام دریافت نامه پذیرش از سوی مجله، از آنجاییکه نامه پذیرش یک مقاله به مثابه چاپ صد درصدی آن است مجله از پژوهشگر درخواست تسویه حساب برای مبلغ چاپ مقاله را انجام می‌دهد. در این مقطع، پژوهشگر باید تمایم مبالغ چاپ مقاله ISI  را تسویه نماید. در صورتی که مقاله مشتمل بر داوری سریع بوده باشد، هزینه داوری سریع به روی فاکتور هزینه های چاپ افزوده خواهد شد. معمولاً ارسال مبالغ به دفاتر مجلات از طریق صرافی‌های مطمئن و مورد اطمینان صورت می‌گیرد.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید

ایمیل: iransciencepeak@gmail.com

شماره تماس:  ۶۶۹۱۹۳۸۴ – ۰۲۱

ثبت سفارش