آیا قصد افزایش شانس چاپ مقاله تان را دارید؟

مرکز پژوهشی اوج دانش با حدود دو دهه فعالیت در زمینه برگزاری همایش‌ها و سمینارها، فعالیت در حوزه پذیرش و چاپ مقالات، ترجمه تخصصی و نیتیو مقالات، ادیت علمی و ویراستاری مقالات خدمات ارزنده‌ای در حیطه پژوهش و تحقیق را به پژوهشگران، دانشجویان و اساتید ارایه نموده است. برحسب تجربه و سابقه کاری، این مرکز توانسته است در هریک از حیطه‌های علمی با کنار هم آوردن متخصص‌ترین نیروهای پژوهشی در رشته‌های مختلف به فرآیند چاپ و پذیرش مقالات پژوهشگران کمک شایانی نماید. در زیر به برخی از خدمات تخصصی مرکز اوج دانش اشاره می‌کنیم.

۱- خدمات استخراج مقاله و آماده‌سازی اولیه

در این مرحله، همکاران ما در رشته‌های مختلف می‌توانند به متقاضیانی که پایان نامه یا رساله دکترای خود را در رشته‌های مختلف دفاع نموده‌اند خدمات استخراج مقاله از پایان نامه ارایه دهند. بعد از دریافت فایل اصلی پایان نامه، ارزیابی اولیه از تعداد مقالات ممکن که می‌تواند از پایان نامه مستخرج شود انجام می‌شود. بعد از انجام این ارزیابی و گزارش لیست موضوعات به صاحب اثر، نویسنده پایان نامه می‌بایست موضوعات ارسالی را تایید نماید و در اسرع وقت به همکاران ما اطلاع دهد. استخراج مقاله از پایان نامه در سریعترین زمان ممکنه از طریق همکاران ما انجام خواهد شد. بعد از استخراج مقاله، متقاضی موظف است تا کیفیت و کمیت ان را مورد تایید قرار دهد و نسخه نهایی را تایید نماید.

۲- خدمات مربوط به ترجمه تخصصی و نیتیو

ترجمه تخصصی یا ترجمه نیتیو لازمه کار پذیرش و چاپ مقاله می‌باشد. واقعیت این است که اگر متقاضی ارسال مقاله به مجلات خارجی و انگلیسی زبان هستید فارغ از کیفیت محتوایی مقاله، باید ترجمه نیتیو و تخصصی با کیفیت بالایی داشته باشد تا بتواند شانس پذیرش و چاپ مقاله خود را بالاتر ببرد. اگر مقاله با کیفیت بالایی نگارش شود ولی مقاله کیفیت ترجمه خوبی نداشته باشد، به هیچ عنوان مورد پذیرش یک مقاله با اعتبار خارجی قرار نخواهد گرفت. بدین قرار، کیفیت ترجمه باعث می‌شود پیام موجود در مقاله یا ایده اصلی آن به روشنی و دقت هرچه تمام‌تر به ادیتور مجله انتقال یابد. عدم بالا بودن کیفیت ترجمه در نگاه اول این دید را به ادیتور مجله می‌دهد که محتوای مقاله نیز همانند ترجمه آن ضعیف است. بنابراین، یکی از اولین شروط اصلی پذیرش و چاپ مقاله ترجمه تخصصی و با کیفیت است.

۳- انتخاب مجله و معرفی آن

بعد از اتمام ترجمه، با توجه به موضوعیت مقاله اقدام به انتخاب و معرفی مجله می‌گردد. معرفی مجله برحسب حیطه‌ای خواهد بود که مقاله در آن حیطه نگارش شده است و معمولاً با استفاده از چکیده و کلیدواژگان مقاله، مجله مورد نظر انتخاب و معرفی می‌گردد. تناسب مجله با حیطه محتوایی مقاله بسیار بسیار مهم است. اغلب اوقات یکی از بزرگترین دلایل رد مقالات از سوی مجلات این است که مقاله به مجله ارسال شده متناسب نیست و یا اینکه نویسنده مقاله نتوانسته ادیتور را توجیه نماید که چرا برای چاپ مقاله خود این مجله را انتخاب نموده‌اند.

۴- نگارش کاورلتر و فورمت‌بندی مقاله

ادیتور مجلات در ارزیابی کوتاه و اولیه خود از مقالاتی که برای چاپ ارسال می‌گردند معمولاً سعی می‌کنند چکیده مقاله را بخوانند و یا اینکه نگاهی گذرا به کاورلتر مقاله بیاندازند. معمولاً اگر در ارزیابی سریع شواهدی دال بر تناسب مقاله به موضوعات تحت پوشش مجله (به اصطلاح کاوریج) مجله پیدا نکنند به احتمال زیاد مقاله را رد می‌کنند. نگارش کاورلتر از این جهت اهمیت زیادی دارد که نویسنده در آن ایده اصلی مقاله و اهمیت نتایج آن را توضیح می‌دهد و توجیه دقیقی میاورد که چرا مقاله او تناسب کافی را با موضوعات تحت پوشش مجله دارد. اغلب ادیتورها دقیقاً با توجیهی که در کاورلتر می‌آید تصمیم می‌گیرند. بنابراین، نگارش کاورلتر بسیار مهم و تاثیرگذار است.

همچنین، با انتخاب مجله و مشخص شدن آن، بر اساس دستورالعمل مجله می‌بایست مقاله فورمت‌بندی شود. بسیاری از ادیتورها به رعایت فورمت‌بندی خاص مجله‌شان بسیار حساس هستند. وقتی نویسنده مقاله خود را بدون  فورمت‌بندی خاص برای یک مجله ارسال می‌کند ادیتور آن مجله این احساس را دارد که احتمالاً نویسنده مقاله را برای چند مجله نیز فرستاده است. یا اینکه، نویسنده وقت و زمان کافی را برای انتخاب مجله نگذاشته است و نتوانسته است استانداردهای خاص مجله آنها را رعایت کند. بدین سبب، ادیتورها با مقالاتی که بدون فورمت بندی خاص (سایز فونت، نوع فونت، محل قرارگیری جداول و عکسها، مقاله تک ستونه یا دو ستونه، شیوه نامه نگارش رفرنسها و موارد دیگر) ارسال می‌گردند وقت زیادی نمی‌گذارند. هر مجله فورمت‌بندی خاص خود را دارد که ارسال کننده مقاله می‌بایست قبل از ارسال مقاله، تمامی آن دستورالعمل‌ها را رعایت کند و سپس مقاله خود را ارسال نماید.

۵- مکاتبه با ادیتور مجله

مکاتبه با ادیتور مجله چه برای دریافت و ارسال مقاله، جه برای ارسال اصلاحات درخواستی و چه برای پیگیری امور مربوط به پذیرش و چاپ مقاله کاری بسیار تخصصی است. شیوه مکاتبه با ادیتور مجله و پاسخ به اصلاحات مقاله می‌بایست با رعایت برخی از استانداردها باشد و پیگیری چاپ و پذیرش مقاله نیز یک امر مستمر و مرحله به مرحله بایستی باشد.

آیا قصد افزایش شانس چاپ مقاله تان را دارید؟ اینجا کلیک کنید

نحوه دریافت خدمات مربوط به پذیرش و چاپ مقاله

متقاضیان عزیز می‌توانند برای دریافت خدمات مربوط به پذیرش و چاپ مقاله، چه به صورت حضوری و یا تلفنی و از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشند. همچنین، آندسته از عزیزانی که صرفاً متقاضی دریافت برخی از خدمات ما هستند نیز می‌توانند با ارسال درخواست خود از خدمات تخصصی و با کیفیت بالای همکاران ما در مرکز اوج دانش بهره‌مند گردند.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید

ایمیل: iransciencepeak@gmail.com

شماره تماس:  ۶۶۹۱۹۳۸۴ – ۰۲۱

ثبت سفارش