ده مجله علمی برتر دنیا

ده مجله علمی برتر دنیا برای چاپ مقاله را بشناسید

انتشارات بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که به چاپ مقاللات علمی اقدام می‌کنند. همانند انتشارات معروف که در زمینه کتاب در ایران وجود دارد، برخی از انتشارات تاثیرات بسیار بالایی بر جامعه علمی می‌گذارند زیرا معمولاً آثار علمی قابل و با کیفیت را چاپ می‌کنند. انتشاراتی نیز در جهان وجود دارند که معمولاً نتایج و یافته‌های دانشمندان بزرگ رد یک حیطه خاص را چاپ می‌کنند و معمولاً در هر شماره از چاپ خود پدیده یا رابطه جدیدی را به خوانندگان خود عرضه می‌دارند و به اصطلاح رایج، مرزهای علمی را وسعت می‌بخشند. در زیر به ده مجله علمی برتر دنیا که گوگل اسکولار آن‌ها را از ۱ تا ۱۰ بر اساس میزان h5-index انتخاب نموده است.

ده مجله علمی برتر دنیا برای چاپ مقاله را بشناسید

۱- مجله Nature. این مجله که متعلق به کشور انگلستان است اولین شماره خود را در سال ۱۸۶۹ منتشر نمود. این مجله در حوزه علوم طبیعی به چاپ مقاله می‌پردازد. ایمپکت فاکتور این انتشارات ۴۰٫۱۳ می‌باشد. شاخص اچ ایندکس ناشر این مجله برابر با ۳۶۶ می‌باشد.

۲- مجله The New England Journal of Medicine. این مجله که در حیطه پزشکی به انتشار مقالات اقدام می‌کند متعلق به دانشگاه ماساچوست آمریکا می‌باشد. ضریب تاثیر این انتشارات برابر با ۷۲٫۴۰ می‌باشد. میزان اچ ایندکس معرفی شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۳۵۲ می‌باشد.

۳- مجله Science. این انتشارات متعلق به کشور آمریکاست و ضریب تاثیر آن برابر با ۳۷٫۲۰ می‌باشد. ادیتور این مجله جرمی برگ Jeremy M. Berg می‌باشد. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۳۲۰ می‌باشد.

۴- مجله The Lancet. این انتشارات قدیمی و بسیار معتبر در حیطه پزشکی متعلق به کشور انگلستان است که در سه شهر لندن، نیویورک و پکن نیز شعبه رسمی دارد. ضریب تاثیر این مجله برابر با ۴۴ می‌باشد و ادیتور آن ریچارد هورتون Richard Horton است. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۷۳ می‌باشد.

۵- مجله Chemical Society reviews. این انتشارات متعلق به کشور انگلستان است که در حیطه شیمی به چاپ آثار علمی می‌پردازد. ضریب تاثیر این انتشارات برابر با ۳۸٫۶۱ می‌باشد. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۴۱ می‌باشد.

۶- مجله Cell. این انشتارات که در حیطه پزشکی و زیست شناسی (life science) است متعلق به دانشگاه کمبریج کشور آمریکاست و ضریب تاثیر آن برابر با ۳۰٫۴۱ می‌باشد. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۳۷ می‌باشد.

ده انتشارات برتر دنیا برای چاپ مقاله را بشناسید

۷- مجله Journal of the American Chemical Society. این انتشارات در سال ۱۸۷۹ تاسیس شده و متعلق به کشور آمریکاست. این انتشارات در حیطه شیمی فعالیت دارد و ضریب تاثیر آن برابر با ۱۳٫۸۵ است. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۱۹ می‌باشد.

۸- مجله Advanced Materials. این انتشارات درسال ۱۹۸۸ در کشور آلمان تاسیس شده است. این انتشارات حیطه‌هایی مانند شیمی، فیزیک و نانوتکنولوژی را پوشش می‌دهد. ضریب تاثیر این انتشارات برابر با ۱۹٫۷۹ است. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۱۸ می‌باشد.

۹- مجله Proceedings of the National Academy of Sciences. این انتشارات متعلق به کشور آمریکاست و در سال ۱۹۱۵ تاسیس شده است. ضریب تاثیر این انتشارات برابر با ۹٫۶۶ می‌باشد و حیطه‌هایی مانند زیست شناسی، فیزیک و علوم اجتماعی را پوشش می‌دهد. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای این ناشر این مجله برابر با ۲۱۶ می‌باشد.

۱۰- مجله Chemical Reviews. این انتشارات در سال ۱۹۲۴ و در کشور آمریکا تاسیس شده است که مقالات رشته شیمی را پوشش می‌دهد. ضریب تاثیر این مجله برابر با ۴۷٫۹۲ می‌باشد. اچ ایندکس اعلام شده توسط گوگل اسکولار برای ناشر این مجله برابر با ۲۱۱ می‌باشد.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>