آیا مقاله ارائه شده در همایش را می توان جهت چاپ به مجلات ارسال نمود؟

مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟

فرض کنید شما مقاله‌ خود را نگارش نموده‌اید و در یک همایش یا کنفرانس علمی آن را ارائه نموده‌اید؛ اینک با توجه به بازخوردهایی که اخذ کرده‌اید در نظر دارید آن مقاله را به یک مجله علمی برای پذیرش و چاپ ارسال کنید. حال سوال به وجود می‌آید که آیا مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟ با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

+ چگونه از اعتبار یک همایش بین المللی اطمینان حاصل کنیم؟

+ تعیین درصد پذیرش و مدت زمان تقریبی داوری مجلات

آیا مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟

معمولاً زمانی که یک مقاله در کنفرانس یا همایش ارایه می‌شود مقاله کاملی نیست. هدف ارایه مقاله در همایش می‌بایست مطلع ساختن افراد درباره موضوع مقاله و اخذ بازخورد از آن باشد. همین که شما بازخوردها را اخذ نمودید می‌توانید آنها را در مقاله خود اعمال کرده و مقاله اصلی را تکمیل‌تر کنید. در نهایت مقاله‌ای که شما برای ارسال به مجله آماده خواهید نمود مقاله‌ای دقیقتر و کاملتر خواهد بود که از نظر کیفی تفاوتهایی با مقاله ارایه شده شما در کنفرانس خواهد داشت. وقتی مقاله شما در یک کنفرانس ارایه شد بهتر است عنوان آن را هم تا حد ممکن تغییر دهید (بیشتر بخوانید: نحوه طراحی پوستر برای مقاله جهت ارایه در همایش).

آیا مقاله ارائه شده در همایش را می توان جهت چاپ به مجلات ارسال نمود؟آیا مقاله همایشی را می توان جهت چاپ به مجله ارسال کرد؟

در حقیقت اغلب مجلات انتظار دارند که ۳۰ درصد از محتوای مقاله شما محتوایی باشد که قبلاً در هیچ کنفرانس، همایش، مجله و یا انتشارات دیگری ارایه نشده باشد. بنابراین، شما می‌توانید مقاله‌ای که در همایش ارایه نموده‌اید را به یک مجله علمی ارسال کنید و موارد مربوط به پذیرش و چاپ آن را آغاز نمایید.

این قضیه در شکل عکس آن نیز مشابه است. شاید شما مقاله‌ای را برای مجله ارسال نمایید و هنوز نتیجه پذیرش آن مقاله برای شما معلوم نشده باشد. می‌توانید با رعایت جوانب اخلاقی این مقاله را به یک همایش به صورت همزمان ارسال کنید. همانگونه که در سطور پیش گفته شد، ۳۰ درصد از مقاله که می‌تواند یافته‌ها و نتایج مهم آن باشد را کنار گذاشته و با شکل دهی مجدد مقاله، آنرا به یک همایش ارسال کنید. بهتر است قبل از ارسال نیز از ادیتور مجله اجازه شرکت در همایش را بگیرید. بسیاری از ادیتورها احتمال دارد ارایه مقاله را حتی با تغییرات اعمال شده در محتوای آن قبول نکنند. به یاد داشته باشید که غرض از ۳۰ درصد محتوای مقاله که نباید در جایی ارایه شود دقیقا به ۳۰ درصدی اطلاق می‌شود که نتایج و یافته‌های خاص مقاله شماست. بسیاری از محققان با اعمال تغییرات در بیان مساله و روشها و اهداف فرض می‌کنند تغییرات را اعمال کرده‌اند درحالیکه مهمترین بخش مقاله بخش یافته‌ها و بحث و نتیجه‌گیری و روش انجام آن است. اگر در روش انجام مقاله خود ابتکاری وجود نداشته باشد بنابراین بخش یافته‌ها و بحث و نتیجه‌گیری است که مقاله شما را به اصطلاح خاص و یونیک می‌‌کند و می‌باید تغییرات ۳۰ درصدی را در این دو قسمت مهم اعمال کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید.

چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

چرا مجلات علمی تمایل به انتشار یافته‌های منفی ندارند؟

اگر املای اسم مان در مقالات مختلف اشتباه آمده باشد چه کار کنیم؟

13 پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   درصد پذیرش مجلات را معمولاً پایگاه هایی مانند ساینس دایرکت محاسبه می کنند که حتما مطلبی در این خصوص نگارش خواهیم کرد.
   این مطلب آماده شد و در این لینک میتوانید مشاهده کنید: http://www.sciencepeak.com/?p=6396
   درباره درصد پذیرش همایشها و کنفرانسها هیچگونه روش خاصی وجود ندارد.

   پاسخ دادن
 1. وحید
  وحید says:

  Please send us your photograph as soon as possible (please ignore if photograph is already submitted along with the application form). It will be included in the conference proceedings with your name and affiliation.

  سلام
  متن بالا رو واسم ارسال کردن منظور از فتو گراف همون قالب پوستره؟
  سپاس بی کران
  پاسخ رو ایمیل کنید خوشحالت میشم

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   نخیر منظور نگارنده عکس پرسنلی شماست. پوستر خود یک کلمه انگلیسی است که دقیقاً به همان معنا کاربرد دارد. اگر دقت کنید احتمالاً شما در فرم پذیرش عکس فرستادید که نویسنده متن گفته اگر در فرم اپلیکیشن فرستاده اید باز هم بفرستید.

   پاسخ دادن
 2. مریم
  مریم says:

  سلام، من ۲ مقاله در پایگاه سیولیکا دارم که فقط در کنفرانس ارائه دادم، آیا میتونم در مجله ی معتبری چاپ کنم، و یا اینکه این امتیاز از من گرفته شده?

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   سلام
   سیویلیکا مرجع رسمی و معتبری نمی باشد. اما اگر در اطلاعات مقاله اعلام شده باشد که در کنفرانس ارایه شده، این مقاله را نمی توان به مجله یا کنفرانس دیگری ارسال کرد. شما می توانید با بسط دادن یافته های تان و تغییراتی در عنوان مقاله، مقاله را تغییر داده و به مجله یا کنفرانس دیگری ارسال کنید.

   پاسخ دادن
 3. بهزاد
  بهزاد says:

  با سلام، مقاله ای که برای یک کنفرانس فرستاده شده و بعد از اینکه مورد پذیرش قرار گرفته توسط همان کنفرانس در مجله ای به چاپ رسیده است؟ آیا این کار قانونی است یا خیر؟ و ایا از اعتبار مقاله کم میکند؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بسیاری از همایش ها و سمینارها برای جذب حداکثری مخاطبان، این امتیاز را به افرادی که قصد دارند مقاله خود را ارسال کنند می دهند که در صورت پذیرش مقاله آنها در همایش، آن را در یک ژورنال معتبر چاپ خواهند کرد. اگر مقاله ای به این شکل چاپ شده باشد هیچ مشکل قانون و یا اخلاقی ندارد. اما باید بگوییم که مقالاتی که در همایش ها ارایه می شوند حتی اگر در ژورنالهای قوی چاپ بشوند بازهم به اندازه یک مقاله همایشی ارزیابی خواهد شد.
   در مورد سوال آخر شما که درباره اعتبار مقاله است، باید بگوییم اتفاقاً بهتر است مقالات ارایه شده در همایش نهایتاً در ژورنالی چاپ شوند که بعداً مورد سوء استفاده افراد دیگر واقع نشوند. نخیر، نه تنها اعتبار مقاله کم نمی شود بلکه بهتر از حالت عدم چاپ آن است.

   پاسخ دادن
 4. سمیه
  سمیه says:

  سلام .. مقاله من در همایش چاپ شده است میتوانم آن را به مقالات sid بفرستم و در آنجا چاپ شود .. لطفاً جواب را به ایمیلم بفرستید.. ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 5. فاطمه
  فاطمه says:

  سلام
  من مقالم رو در کنفرانس دانشگاهمون ارائه دادم .الان دبیرکنفرانس تصمیم گرفته یه سری مقالات رو که مقاله من هم جز آن هاست در یک مجله علمی -پژوهشی چاب کنن. آیا مقاله رو در قالب(تمپلیت) مجله چاپ می کنن یا تو همون قالب کنفرانس در مجله چاپ می کنن. من پرسیدم چیزی بهم نگفتن . میشه شما راهنمایی کنید تو قالب مجله چاپ میشه؟

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت
   مدیر سایت says:

   با سلام
   بله، هر مجله ای قالب خاص خودش رو داره. اگر مقاله شما در کنفرانس هم ارایه شده باشد در صورتی که دبیر کنفرانس تصمیم بر چاپ مقاله شما در یک مجله را داشته باشد حتما مقاله شما در قالب و تمپلت مجله خواهد بود. اگر مقاله همایشی شما در مجله isi یا علمی پژوهشی چاپ شود این نکته را نیز فراموش نکنید که شما از بایت این مقاله صرفا نمره مقاله همایشی را دریافت خواهید کرد نه امتیاز isi یا علمی پژوهشی.

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>