آشنایی با موتور جستجوی Scinapse برای سرچ مقالات آکادمیک

آشنایی با موتور جستجوی سیناپس Scinapse برای سرچ مقاله

برای جامعه پژوهشگران آشنایی هرچه بیشتر با موتورهای جستجو یک ضرورت است. با موتورهای جستجوی متفاوت شما می‌توانید به سرچ مقالات متنوع‌تری بپردازید و از خدمات آنها نیز استفاده نمایید. هم اکنون یک بازار رقابتی بسیار داغی بین موتورهای جستجو در تمام حیطه‌ها به خصوص حیطه مقالات آکادمیک وجود دارد. از اینرو، شرکت‌های مختلف با بررسی موتورهای جستجوی رقبا سعی دارند تا امکانات بهتری را در سایت خود فراهم آورند تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند. در این مطلب به آشنایی با موتور جستجوی سیناپس Scinapse برای سرچ مقاله پرداخته‌ایم. با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

آشنایی با موتور جستجوی سیناپس Scinapse برای سرچ مقاله

سیناپس یک موتور جستجوی رایگان برای مقالات منتشر شده در مجلات دنیاست. این سرویس توسط یک موسسه غیر انتفاعی به نام شبکه پلوتو (Pluto Network) در سال ۲۰۱۸ و در شهر سئول کره‌جنوبی تاسیس شد. از آوریل ۲۰۱۹، این سایت به طور ماهانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ بازدید دارد. بانک اطلاعاتی این موتور جستجو چندین رشته از علوم طبیعی گرفته تا علوم اجتماعی و علوم انسانی را در بر می گیرد، که اطلاعات خود را از پایگا‌های Microsoft Research ،Semantic Scholar ،Springer Nature و PubMed دریافت می‌کند. از آوریل ۲۰۱۹، این بانک اطلاعات بیش از ۲۰۰ میلیون مقاله را از بیش از ۴۰،۰۰۰ مجله جستجو می‌کند. برخی از پژوهشگران چنین اذعان داشته‌اند که نتایج  جستجوی Scinapse با نتایج SCOPUS یا Google Scholar مشابه است و به خاطر ایجاد امکانات زیاد بعد از جستجوی حتی از آنها نیز قوی‌تر است. برای ورود به این موتور جستجوی مقالات دانشگاهی کلیک کنید. 

آشنایی با موتور جستجوی سیناپس Scinapse برای سرچ مقاله : امکانات ویژه

نتایج جستجو برای یک کلید واژه دو مدخل اصلی ارایه می‌کند: نام مولفان و نام مجله. در زیر به نمایش این دو مدخل برای کلمه Personality می‌پردازیم.

Untitled2222

همانطور که می‌بینید مدخل نام نویسندگان شامل اسامی نویسندگان، افیلییشن آنها و فیلد تحصیلات آنها را شامل می‌شود. علاوه بر این اطلاعات، اگر روی هریک از اسامی مولفین کلیک کنید صفحه‌ای دیگر باز می‌شود که در آن اطلاعات جامع‌تری مانند تعداد مقالات او، شاخص اچ ایندکس، و تعداد استنادات به مقاله‌های وی برای شما آورده می‌شود و همچنین می‌توانید به سایر مقالات او نیز دسترسی داشته باشید. در تصویر زیر مشخص شده است.

1000000

مدخل دیگر، مدخل نام مجله است. در این مدخل نام مجله، سالهای انتشار، میزان ضریب تاثیر مجله، اسکوپ مجله، و سایر مقالات درج شده در این مجله به شما نمایش داده می‌شود. نتایج جستجو در این موتور جستجو را می‌توان بر اساس میزان مرتبط بودن به کلید واژه، تعداد استناددهی‌ها و زمان چاپ سورت نمود.

آشنایی با موتور جستجوی سیناپس Scinapse برای سرچ مقاله : چند ویژگی دیگر

۱- هنگامی‌ که شما به جستجوی یک کلیدواژه می‌پردازید نتیجه جستجو را در چکیده مقاله و عنوان مقاله تطبیق می‌دهد. برای مثال، در زیر ما کلمه personality را جستجو کرده‌ایم و می‌بینید که در عنوان و چکیده مقاله جستجو شده این کلمه بولد شده است.

Untitled1234

۲- وقتی شما نام یک پژوهشگر را جستجو می‌کنید دقیقاً اتفاق بالا برای نام پژوهشگر رخ می‌دهد و جستجوی شما با مورد یافته شده تطبیق داده می‌شود.

۳- عنوان مجله‌ای که مقاله نمایش داده شده در آن چاپ شده است به وضوح نمایش داده می‌شود.

۴- اطلاعات مربوط به DOI مقاله نیز به وضوح در نتایج مشخص می‌گردد.

برای استفاده از خدمت ما در پذیرش مقاله و سپس چاپ مقاله در مجلات معتبر کافی است با ایمیل، شماره تماس یا آدرس موسسه پژوهشی اوج دانش در تلگرام ارتباط برقرار کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>