نحوه رفرنس دهی به وب سایت در نگارش مقاله

نحوه رفرنس دهی به وب سایت در نگارش مقاله

نگارش یک مقاله و یا سایر اسناد علمی دیگر مانند پروپوزال، کتاب و پایان‌نامه احتمالاً نیاز شود تا شما به اطلاعات مندرج در یک وب‌سایت استناد کنید. هیچ مشکلی وجود ندارد که شما به اطلاعات مندرج در وب سایت اشاره کنید اما اصول و قواعدی در نحوه رفرنس‌دهی وجود دارد. در اینجا ما بر اساس سبک رفرنس‌نویسی APA به قواعد و نحوه رفرنس دهی به وب سایت در نگارش مقاله می‌پردازیم. با وب سایت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشید.

نحوه رفرنس دهی به وب سایت در نگارش مقاله

۱- کار را با ذکر نام خانوادگی فرد شروع نمایید.

اگر نام مولف در وب سایت ذکر شده باشد، اول نام خانوادگی وی را ذکر کنید سپس نام او را ذکر کنید.

برای مثال، جیمز، ویلیام (سال)

اگر مطلبی که از یک وب سایت برداشته‌ای فاقد نام شخص باشد، می‌توانید نام اورگان یا سازمان و نهاد را به جای نام و نام خانوادگی ذکر نمایید.

برای مثال، انجمن سرطان کانادا

۲- سال را اضافه کنید.

سالی را که آن مطلب در آن وب سایت منتشر شده است را به عنوان سال انتشار در نظر گرفته و یادداشت کنید. اگر نتوانید تاریخ انتشار را پیدا کنید می‌توانید از حروف اختصاری “بی تا” به معنی بی تاریخ و در انگلیسی “n d” به معنی no data در داخل پارانتز استفاده کنید.

برای مثال: انجمن سرطان کانادا (۲۰۱۷)

و زمانی که تاریخ مشخص نباشد: انجمن سرطان کانادا (بی تا)

۳- عنوان صفحه اینترنتی را ذکر کنید.

بعد از علامت پارانتز یک فاصله بگذارید و عنوان آن صفحه را نیز یادداشت کنید. طبیعی است که هر وب سایتی بخش‌های مختلفی دارد که با عناوین خاص نشان داده می‌شوند. برای مثال همین مطلب در وب سایت اوج دانش و تحت عنوان مطالب آموزشی آمده است. شما می‌بایست بعد از پارانتز همین عنوان مطالب اموزشی را ذکر کنید. فرض کنید در مثال فوق شما در وب سایت انجمن سرطان کانادا از بخش پژوهش‌‌های سرطان مطلب خود را برداشته‌اید. آنگاه اینگونه عمل می‌کنید:

انجمن سرطان کانادا (۲۰۱۷). پژوهش‌های سرطان.

۴- آدرس صفحه اینترنتی را وارد نمایید.

به بالای همان صفحه رفته و آدرس URL صفحه را کپی کنید و در مرحله بعدی کپی کنید. به این شکل:

انجمن سرطان آمریکا (۲۰۱۷). پژوهش‌های سرطان. http://www.cancer.ca/en/cancer-information/cancer-101/cancer-research/?region=on.

۵- برای استناددهی در داخل متن نام مولف و سال انتشار را وارد کنید.

در سبک رفرنس نویسی APA نام نویسنده و سال انتشار در داخل پارانتز و در آخر پاراگراف یا جمله‌ای که در آن به این رفرنس اشاره شده ذکر می‌گردد. در صورتی که نام مولف مشخص نباشد به این شکل عمل نمایید:

بررسی‌های اخیر در جامعه کانادا نشان می‌دهد که رشد بالایی در میزان ابتلا به سرطان سینه در کانادا در حال وقوع است (انجمن سرطان کانادا، ۲۰۱۷).

این مطلب، نحوه رفرنس نویسی را برای مطالبی که از وب سایتهای اینترنتی برداشته می‌شود نشان داد. در صورت بروز هرگونه ایراد و مشکل در بحث مربوط به رفرنس دهی در مقالات و سایر اسناد علمی می‌توانید با همکاران ما از طریق شماره‌های تماس موسسه در ارتباط باشید.

برای استفاده از خدمت ما در پذیرش مقاله و سپس چاپ مقاله در مجلات معتبر کافی است با ایمیل، شماره تماس یا آدرس موسسه پژوهشی اوج دانش در تلگرام ارتباط برقرار کنید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>